HB-LAK PARKETOLAK V 1300 dvousložkový

Kód: Z00025 Z00026 Zvolte variantu
Značka: HB-LAK
420 Kč 2 956 Kč od 420 Kč
Obsah
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
  • Vodou ředitelný,
  • dvousložkový,
  • epoxidový,
  • bez zápachu,
  • tvrdý pružný a pochůzný.

Souprava - dodáváno včetně tvrdidla Telalit 180

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hlavní vlastnosti produktu

Parketolak je dvousložkový vodou ředitelný lak, který se připraví smícháním složky A (vodná disperze epoxidové pryskyřice) a složky B (vodná disperze tvrdidla).

Obě složky se smísí v udaném poměru pomalým, důkladným promícháváním (2-5 min). Po 15 min je lak použitelný k nátěru. Doba zpracovatelnosti je 2-3 hodiny.

Pro první (penetrační) nátěr lze lak naředit přídavkem 20-50 % vody. V případě betonu se mísí s vodou 1:1.  Lak má po smíchání mléčné zabarvení; do 30 min. po nanesení na podklad se vyčeří.

Natíranou plochu je třeba předem připravit: očistit, odmastit, zbavit pryskyřičných zbytků, odsát brusný prach. Nanášení provádíme štětcem, vlasovým kartáčem, válečkem nebo stříkáním. Tloušťka neředěného mokrého nátěru je max. 100m.

Nátěr se provádí ve 2-3 vrstvách; následující nátěr vždy po 24 hodinách min. při teplotě 20 °C. Před nanesením další vrstvy (zejména po penetračním nátěru) je vhodné nátěr lehce přebrousit brus. papírem. č. 320. Nátěr je nelepivý po 2-5 hodinách; běžného používání je schopen po 24 hod., přičemž k úplnému vytvrzení dochází po jednom týdnu při normální teplotě.

Nářadí umyjte ihned po skončení práce vodou!

Vydatnost: 6-8 m2 /kg

Mísící poměr:

Složka A        lak          100 hmot.dílů
Složka B        tvrdidlo   30 hmot.dílů

Použití

Parketolak se používá hlavně k transparentním nátěrům parket a dalších dřevěných podlahových krytin v obytných místnostech a tělocvičnách (protiskluzný efekt). Dále ho lze použít v interiérech k nátěrům dřeva, dřevovláknitých materiálů, korku, penetraci betonu (stáří 7 dní) pod Epostyl V 215 a podobně. Lak je ekologicky čistý, příjemný pro zpracování. Nátěry je možné omývat vodou a roztoky saponátů.

Bezpečnostní upozornění

Parketolak je v tekutém stavu nehořlavý. Při zachovávání běžných požadavků na osobní hygienu neohrožuje lidské zdraví. Složka „B“ je žíravina. Při práci používejte vhodný pracovní oděv, nepropustné rukavice a ochranné brýle. Po skončení práce a před jídlem umyjte pokožku vodou a mýdlem a ošetřete reparačním krémem.

Ke stažení

 
Bezpečnostní list

Technický list

Doplňkové parametry

Kategorie: Barvy, laky
EAN: 8594028510150