HB-LAK epoxidový jednosložkový lak na dřevo a kov

Kód: Z00001 Z00002 Z00003 Z00004 Z00005 Zvolte variantu
Značka: HB-LAK
92 Kč 177 Kč 219 Kč 1 209 Kč 2 329 Kč od 92 Kč
Obsah
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
  • Venkovní i vnitřní použití,
  • na dřevěné povrchy,
  • lesklý,
  • transparentní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hlavní vlastnosti produktu

Epoxidový lak jednosložkový je roztok modifikované epoxidové pryskyřice v xylenu, sikativovaný ChS-P urychlovačem.

Dřevo: Natíranou plochu předem připravíme: očistíme, odmastíme, zbavíme zbytků pryskyřice (např. C 6000 nebo vytavením) a obrousíme brusným papírem č. 100-150. Dřevo nejprve napustíme lakem zředěným cca 10 % S6300 Po 24 hod napouštěnou vrstvu přebrousíme smirkovým papírem č. 100 a aplikujeme druhou vrstvu. Třetí vrstvu aplikujeme minimálně po 3 dnech vytvrzování předešlé vrstvy (nesmí se dát rýpnout nehtem). Předpoklad životnosti 5 let.

Kov: Odrezený a odmaštěný suchý kov se opatřuje 1-2 nátěry laku v odstupu 24 hod. Systém se nemusí základovat. Životnost cca 5 let. Nanášíme štětcem, válečkem nebo stříkáním Ředíme ředidlem S6300 nebo xylenem. Lak nanášíme v tenkých vrstvách (2-3 mikromy) suchého filmu), aby dosáhl zaručovaných chemických, mechanických i vzhledových vlastností.

Vydatnost: 8-12 m2 /kg

Použití

Epoxidový lak se používá pro venkovní i vnitřní průhledné nátěry dřeva (nábytek, obložení), korku, dřevovláknitých desek, překližek a dalších savých materiálů. Nedoporučuji na parkety a podlahy. Dále se používá k lakování ocelových výrobků, drátů a trub apod. Lak se vyznačuje tvrdostí a vysokým leskem, má velmi dobrý ohyb a rychle zasychá. Odolává zředěným chemikáliím, omývání vodou i se saponáty. Výrobek není určen pro přímý styk s potravinami, pitnou vodou, nátěry hraček a dětského nábytku.

Bezpečnostní upozornění

Lak obsahuje xylen. Při přímém kontaktu může dráždit kůži, oči a sliznice. Při dlouhodobém a opakovaném kontaktu může vyvolávat u vnímavých osob alergické reakce. Výpary mají narkotické účinky a dráždí oči a dýchací cesty. Při práci je nutno chránit ruce rukavicemi z PVC nebo pryže, oči brýlemi, na pracovišti dostatečně větrat., při styku s pokožkou, při vniknutí do oka a při vdechování par. Při práci nejezte, nepijte ani nekuřte.

pozarvykricnikclovek

Ke stažení

 
Bezpečnostní list

Technický list

Doplňkové parametry

Kategorie: Barvy, laky
EAN: 8594028510396